WYKAZ DIAKONÓW STAŁYCH DIECEZJI OPOLSKIEJ

CZESŁAW CEBULLA, mgr teologii, inżynier, lat 41, żonaty, 4 dzieci, święcenia diakonatu: 30 czerwca 2013 r. na Górze św. Anny, nauczyciel w zakresie diagnostyki samochodowej i katecheta w Technikum Mechanicznym w Opolu, parafia św. Wawrzyńca w Dąbrowie, e-mail: ccebulla@wp.pl.

 

 

 

 

 

MAREK DZIONY – wyświęcony jako celibatariusz 25.06.2017 r. przez bp. Andrzeja Czaję w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Białej, mgr licencjat teologii w zakresie nauk biblijnych, mgr filologii germańskiej (specjalizacja transaltoryczna), obecne w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Teologicznym i Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Na co dzień posługuje w Duszpasterstwie Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej, pracując tam jednocześnie na stanowisku referenta ds. literatury i archiwaliów niemieckojezycznych w Centrum Eichendorffa w Opolu, a także w swojej rodzinnej parafii w Białej. Tu opiekuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza, duszpasterstwem młodzieży, zajmuje się także przygotowaniem młodzieży do sakramentu bierzmowania. Ma młodszą siostrę i brata. Związany z TSKNen na poziomie gminy, powiatu i województwa. Jego hobby to zbieranie starych książek; lubi jeździć na rowerze i na rolkach. E-mail: maro20081990@gmail.com

 

 

PIOTR JOSZKO, mgr teologii (UO), lat 48, 3 dzieci, katecheta, święcenia diakonatu: 20 czerwca 2015 r. w Prudniku, parafia św. Michała Archanioła w Prudniku

 

 

 

 

 

 

 

RYSZARD KŁOŚ, mgr teologii, inżynier – elektryk, lat 65, żonaty, 5 dzieci, emeryt, święcenia diakonatu: 30 czerwca 2013 r. na Górze św. Anny; parafia p.w. N.M.P. Królowej Korony Polskiej w Polskiej Nowej Wsi.

 

 

 

 

 

 

PIOTR KOWALCZYK , mgr teol. (UKSW), inż., żonaty, 2 dzieci, parafia Roszowicki Las, święcenia diakonatu” 30.06.2019 r. Roszowicki Las, parafia p.w. św. Antoniego w Roszowickim Lesie.

 

 

 

 

 

LENCKOWSKI DAMIAN, misjonarz (Nigeria), święcenia 25.06.2017 r.  w Białej.

 

 

 

 

 

 

 

RUDOLF SYGA, mgr teologii, inżynier, żonaty, 3 dzieci, emeryt, święcenia diakonatu: 30 czerwca 2013 r. na Górze św. Anny, parafia pw. Świętego Mikołaja i Franciszka Ksawerego w Otmuchowie, e-mail: r.syga@o2.pl.

 

 

 

 

 

 

RUDOLF WILCZEK, mgr teologii (KUL), licencjat — biznes i zarządzanie, lat 53, 1 syn, przez 14 lat świecki misjonarz w Papui Nowej Gwinei, prywatny przedsiębiorca i dyrektor finansowy firmy WILMET, święcenia diakonatu: 27 czerwca 2015 r. w Pietrowicach Wielkich, parafia pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich, e-mail: ruwilczek@yahoo.com.